Skarbonka Roku to wyjątkowy produkt wyróżniający się nie tylko designem, ale też ciekawym mechanizmem zbierania monet. Jest to skarbonka naścienna, która może być efektowną i oryginalną ozdobą wnętrza, a jednocześnie motywować do odkładania pieniędzy na wybrany przez siebie cel. Może być to np. wymarzona wycieczka, zakup nowego telewizora lub komputera bądź mebli. Jak dokładnie działa skarbonka naścienna, ile pieniędzy się w niej mieści, a przede wszystkim – jak wyciągnąć z niej monety po uzbieraniu całej kwoty?

Jak opróżnić Skarbonkę Roku?

Naścienna skarbonka dostosowana jest do zbierania monet pięciozłotowych. Łączna kwota mieszcząca się w niej to 1830 złotych. Nie ma możliwości wyjęcia pieniędzy przed uzbieraniem całej sumy. Gdy wszystkie przegródki zostaną zapełnione, kolejna moneta wpadająca w ostatnią kolumnę uruchamia mechanizm autowypłaty i wszystkie zapadki odblokowują się, a uzbierana kwota wypada dołem. Z tego powodu Skarbonka Roku musi być powieszona przynajmniej kilkanaście centymetrów nad szafką lub pod podłogą. ’

Jakie zalety ma Skarbonka Roku?

Skarbonka Roku to produkt wielokrotnego użytku, dlatego po uzbieraniu kwoty na wybrany cel, można zacząć oszczędzać od nowa. Produkt służy nie tylko do odkładania pieniędzy, ale pełni też funkcję ozdobną. Może mieć wybrane tło, np. krajobraz, motyw z ulubionego filmu lub personalizowane zdjęcie. W sprzedaży znajdują się też produkty mające w tle kalendarz. Ponadto obraz może być wymieniany, co jest przydatne np. w przypadku zmiany aranżacji wnętrza. Skarbonka naścienna to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, np. z okazji urodzin, czy ślubu. Z pewnością ucieszy też malucha, który będzie mógł rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem i nauczy się odkładać pieniądze.