Skarbonka Roku to coraz częściej wybierany przez rodziców nietypowy prezent na Dzień Dziecka. Produkt ten ucieszy dziecko ze względu na jego atrakcyjny wygląd, ciekawy mechanizm odkładania pieniędzy, a jednocześnie będzie kreatywnym sposobem edukacji malucha w kwestii oszczędzania. Im wcześniej dziecko zrozumie wartość pieniądza i sens jego odkładania, tym lepiej dla jego przyszłości. Naukę warto rozpocząć już w przedszkolu, kiedy to dziecko zazwyczaj ma pierwszy kontakt z pieniędzmi i zaczyna podejmować pierwsze decyzje zakupowe.

Dlaczego warto kupić dziecku skarbonkę?

Skarbonka to prezent edukacyjny, który skutecznie będzie pełnił funkcję narzędzia do nauki oszczędzania. Szczególnie współcześnie, gdy często zakupy robi się przez Internet, a w sklepie płaci się kartą, dziecku trudno jest zrozumieć, czym jest pieniądz. Skarbonka pozwoli mu na namacalny kontakt z pieniędzmi i obserwowanie jak jego oszczędności rosną. Po uzbieraniu całej kwoty, maluch będzie mógł samodzielnie zadecydować, na co chce przekazać zbierane długo monety. Osobiste pójście do sklepu i zapłacenie za wybrany produkt pieniędzmi pomoże zrozumieć mu, jak wygląda mechanizm kupowania.

Jak skarbonka uczy oszczędzania?

Zamiast kupować kolejne zabawki i gry, warto zdecydować się na ten nietypowy prezent na Dzień Dziecka, który przyniesie mu nie tylko radość, ale też daleko idące korzyści. Skarbonka nauczy dziecko cierpliwości i podejmowania decyzji finansowych. Doświadczy też, czym jest odroczona gratyfikacja i zrozumie, że nie kupując np. słodyczy i wrzucając monetę do skarbonki, w przyszłości będzie mógł kupić wymarzony produkt. Aby dziecko nauczyło się oszczędzania, musi mieć do nich dostęp, dlatego warto przekazywać mu kieszonkowe, jednak pokazać mu, że nie musi być ono od razu wydane, tylko wrzucone do skarbonki.